Aktualności

Mecze czołowych żużlowych lig świata w lipcu w Eleven Sports

26-06-2023

W lipcowej ofercie ELEVEN SPORTS królować będzie motorsport w najlepszym światowym wydaniu. Na pierwszy plan wysuwają się ważne mecze końcówki sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi, w których zaprezentują się główni kandydaci do mistrzostwa Polski: BETARD SPARTA Wrocław i PLATINUM MOTOR Lublin. Stacja pokaże na swoich antenach również ciekawie zapowiadające się spotkania żużlowych lig w Szwecji i Danii. Wielkich emocji powinna dostarczyć także rywalizacja Roberta Kubicy, Jakuba Śmiechowskiego i innych kierowców podczas wyścigu World Endurance Championship na torze w Monzy.

 

PGE EKSTRALIGA
Najważniejsze transmisje:
CELLFAST WILKI Krosno – PLATINUM MOTOR Lublin, piątek, 7 lipca
FOGO UNIA Leszno – BETARD SPARTA Wrocław, piątek, 21 lipca

Od początku obecnego sezonu PGE Ekstraligi w rozgrywkach dominuje BETARD SPARTA Wrocław, która stała się głównym kandydatem do mistrzostwa Polski. Jej największym rywalem jest broniący tytułu PLATINUM MOTOR Lublin, a w walce o czołowe lokaty liczą się również EBUT.PL STAL Gorzów i TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa. Za plecami tej czwórki toczą się zacięte zmagania o pozostałe miejsca zapewniające awans do sierpniowych ćwierćfinałów. O wszystkim mogą przesądzić dwie lipcowe kolejki. W kluczowym dla układu tabeli meczu FOGO UNIA Leszno zmierzy się z BETARD SPARTĄ Wrocław. Na Stadionie im. Alfreda Smoczyka dojdzie do pojedynku lidera gospodarzy, Janusza Kołodzieja, z zaliczającym fantastyczną kampanię Artiomem Łagutą w szeregach gości. Poważne aspiracje zgłaszają również CELLFAST WILKI Krosno, które czeka konfrontacja z PLATINUM MOTOREM Lublin. Głównym zadaniem żużlowców z Krosna będzie powstrzymanie Bartosza Zmarzlika, najlepiej punktującego zawodnika obecnych rozgrywek. 

BAUHAUS-LIGAN ELIT SPEEDWAY (szwedzka liga żużlowa)
Najważniejsze transmisje:
Kumla Indianerna – Västervik Speedway, środa, 5 lipca
Dackarna Målilla – Rospiggarna SK, środa, 19 lipca

Rywalizacja w obecnym sezonie Bauhaus-Ligan Elit Speedway jest niezwykle wyrównana i w połowie rundy zasadniczej trudno wskazać zdecydowanego faworyta wyścigu o mistrzostwo Szwecji. Dzięki temu rozgrywki są zacięte, a kibiców w naszym kraju dodatkowo cieszy fakt, że ważne role w swoich klubach odgrywają Polacy, jak choćby Bartosz Zmarzlik, Przemysław Pawlicki czy Maciej Janowski. Hitem lipcowych rozgrywek będzie spotkanie Kumla Indianerna – Västervik Speedway. To drużyny, które dotychczas prezentowały najlepszą formę. Na Glottra Skog Arena kibice będą mogli zobaczyć w akcji takich zawodników, jak Krzysztof Buczkowski, Szymon Woźniak, Bartosz Smektała czy Tai Woffinden. Emocji z pewnością nie zabraknie także na Skotfrag Arena, gdzie Dackarna Målilla spotka się z Rospiggarną SK. Jedną z atrakcji tego widowiska będzie pojedynek Macieja Janowskiego z gwiazdą gości, Kimem Nilssonem.

 

SPEEDWAYLIGAEN DENMARK (duńska liga żużlowa)
Najważniejsza transmisja:
Slangerup Speedway – Team Fjelsted, środa, 5 lipca 

Sønderjylland Elite Speedway zdominował obecne rozgrywki duńskiej ligi żużlowej i przed decydującą częścią sezonu to jemu daje się najwięcej szans na mistrzowski tytuł. Do końca rundy zasadniczej jest jednak jeszcze sporo spotkań, dlatego ekscytująco zapowiada się pościg za liderem w wykonaniu innych czołowych zespołów, takich jak GSK Liga, Holsted Tigers czy Esbjerg Vikings. W lipcu widzowie ELEVEN SPORTS będą mogli obejrzeć między innymi wyjazdowe spotkanie Team Fjelsted Norberta Krakowiaka ze Slangerup Speedway, którego liderem jest Mikkel Michelsen. Dla obu ekip to niezwykle istotne starcie w kontekście walki o awans do półfinałów. Kto wyjdzie z niego zwycięsko?

WORLD ENDURANCE CHAMPIONSHIP 2023
6 Hours of Monza, niedziela, 9 lipca

Rywalizacja w World Endurance Championship wzbudza coraz większe emocje, bo sezon przekroczył półmetek, a zespoły z Polakami w składach odgrywają kluczowe role. Orlen Team WRT, którego gwiazdą jest Robert Kubica, prowadzi w klasyfikacji generalnej w klasie LMP2 i ma spore szanse na tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajmuje wstępujący pod biało-czerwoną flagą Inter Europol Competition, który w czerwcu triumfował w prestiżowym wyścigu w Le Mans. Jego czołową postacią jest Jakub Śmiechowski. W lipcu kierowcy spotkają się na legendarnym torze w Monzy, gdzie toczyć się będzie walka o prestiżowe zwycięstwo oraz niezwykle cenne punkty. Obie wspomniane ekipy toczą bezpośredni pojedynek, ale muszą uważać także na brytyjski United Autosports z doświadczonym Oliverem Jarvisem i młodym Philipem Hansonem na czele. 

Zobacz inne aktualności:

22-12-2022

Wrzesień na kanałach Disney & Fox & National Geographic

DISNEY CHANNEL„TAFFY”PREMIERA: poniedziałek 11 września o 14:30 PREMIEROWE ODCINKI: od poniedziałku do piątku o godz. 14:30 To już drugi sezon z przygodami Taffy’ego. Kim jest Taffy? Szopem? Kotem? I tym, i tym! Taffy jest szopem, który udaje kota, aby wieść wygodne życie u boku uroczej staruszki […]

Zobacz

22-12-2022

Walka o finał żużlowej PGE Ekstraligi oraz wyścig 6 Hours of Fuji na żywo w ELEVEN SPORTS

Głównym wydarzeniem najbliższego weekendu w ELEVEN SPORTS będzie transmisja rewanżowego meczu półfinałowego żużlowej PGE Ekstraligi, w którym PLATINUM MOTOR Lublin zmierzy się z TAURON WŁÓKNIARZEM Częstochowa. Po pierwszym spotkaniu bliżej awansu są lubelskie Koziołki, ale nic nie jest ostatecznie przesądzone. Bardzo ciekawie zapowiada się również […]

Zobacz

22-12-2022

Współczesny antysemityzm – dokument „David Baddiel: Żydzi się nie liczą” od 6 września w BBC Brit

David Baddiel, znany satyryk i autor wielu powieści, twierdzi, że przejawy antysemityzmu są obecnie traktowane mniej poważnie niż formy dyskryminacji innych mniejszości. W dokumencie będącym rozszerzeniem jego książki o tym samym tytule prowadzi polemikę na temat współczesnej dyskryminacji społeczności żydowskiej. David Baddiel dał się poznać […]

Zobacz
Generated by Feedzy