Aktualności

Sierpień na kanale Polsat Viasat Nature

12-07-2023

Szympansy z Kongo: Jane Goodall zaprasza
Premiera: sobota 5 sierpnia, godz. 20:00
Sezon: 2

Ten kręcony przez ponad rok w Republice Konga film to poruszająca historia rezerwatu dla osieroconych szympansów, stworzonego przez dr Jane Goodall. Pracownicy ośrodka przygotowują grupę szympansów do powrotu na wolność. Nie jest to łatwe zadanie, bo wychowane przez człowieka naczelne mają bardzo niewielkie doświadczenie w życiu na otwartym terenie czy w radzeniu sobie z zagrożeniami. Trzeba uczyć je wszystkiego tak długo, aż nie będzie wątpliwości, że sobie poradzą. Zobaczymy, jak szympansy zdobywają kolejne umiejętności i tworzą silną grupę, gotową do powrotu tam, gdzie ich miejsce: na wolność. Poznamy wyniki fascynujących badań naukowych, usłyszymy wypowiedzi ekspertów, między innymi samej dr Jane Goodall — ale będziemy także mieli okazję zobaczyć, jak wygląda codzienne życie w ośrodku, w którym różne gatunki zwierząt przetrwały wbrew przeciwnościom losu, pod opieką oddanego personelu.

Copyright © ZDF

Afryka: życie na gorąco
Premiera: wtorek 1 sierpnia, godz. 21:00

Na południowym krańcu kontynentu afrykańskiego znajdują się trzy niezwykłe pustynie: Namib to najstarsza pustynia na świecie, Kalahari uważana jest za najpiękniejszą, a Kaokoveld — za jedną z najbardziej ekstremalnych, jeśli chodzi o panujące na niej warunki. Jednak wszystkie te tereny wbrew pozorom tętnią życiem: rośliny i zwierzęta przystosowały się do życia w najsuchszych i najbardziej gorących rejonach planety. Czy te niesamowite stworzenia będą w stanie przetrwać mimo ocieplania się klimatu — czy osiągnęły już granice możliwości przystosowania się do ekstremalnych warunków?

Copyright © Wild Stories

 

Likaony: życie w stadzie
Premiera: środa 2 sierpnia, godz. 21:00

Filmowiec Julz Braatvedt odwiedza park narodowy South Luangwa we wschodniej Zambii, aby przez sześć tygodni w porze suchej śledzić życie trzech stad dzikich likaonów; Julz współpracuje z prowadzonym przez zambijskie władze programem ochrony drapieżników: bierze udział w operacjach zakładania likaonom obroży telemetrycznych i w patrolach zwalczających kłusownictwo. Największa z trzech grup — stado Manzi — żyje w samym sercu parku narodowego, nad rzeką Luangwa; dalej na północ, na bardziej odludnym obszarze, żyje stado Kakuli; najmniejsze stado — Stork Colony — zajmuje tereny na granicy parku narodowego, na obszarze, który dzieli z żyjącymi tam ludźmi. W czasie kręcenia filmu i wędrówek śladami likaonów Julz spotyka lwy, lamparty, hieny, krokodyle — a nawet przeżywa atak słonia.

Copyright © Blue Ant Media

 

Dawno temu w Tsavo
Premiera: czwartek 3 sierpnia, godz. 21:00

W południowej Kenii, na skutek niezwykłej współpracy słoni i termitów — największych i najmniejszych zwierząt Afryki — powstał wyjątkowy wodopój. Słonie potrzebują termitów ze względu na składniki odżywcze, których dostarczają ich kopce, a termity żywią się łajnem słoni. Ta nietypowa relacja przynosi korzyści wielu zwierzętom — nie tylko tym, które przychodzą do wodopoju pić i polować, ale także tym, które — niemal niezauważalne — żyją pod stopami słoni, a niewielki wodopój jest dla nich domem.

Copyright © Autentic Distribution

Śladami antylop gnu
Piątek 4 sierpnia, godz. 21:00

Dwójka masajskich przewodników, Derrick i Evalyn, podąża za stadami, które wędrują przez ekosystem Maasai Mara w Kenii, szukając pożywienia, stawiając czoła drapieżnikom i pokonując rzeki. Największym zagrożeniem na trasie migracji nie są jednak lwy czy rwąca woda, ale człowiek. Wielka migracja to element masajskiego dziedzictwa; tradycyjny, pasterski styl życia Masajów jest dziś zagrożony przez nieustanny konflikt między ludźmi a dziką przyrodą. Derrick i Evalyn dzielą się nowymi pomysłami na to, jak człowiek i dzikie zwierzęta mogą współistnieć w zmieniającym się świecie.

Copyright © ITV Global

 

Rzeczne potwory — 1. i 2. sezon
Premiera w dni powszednie od poniedziałku 7 sierpnia, godz. 18:55

Zapraszamy na maraton pierwszych dwóch sezonów programu „Rzeczne potwory”! Jeremy Wade, wędkarz ekstremalny, wyrusza w swoje pierwsze podróże i poszukuje na całym świecie najstraszniejszych i najbardziej śmiercionośnych stworzeń żyjących w rzekach. Jeremy poluje na słodkowodne ryby lubiące smak ludzkiego mięsa, takie jak pirania, arapaima, mały, ale śmiertelnie groźny żarłacz tępogłowy czy przerażające ryby z rodziny żmijogłowowatych. Razem z nim odwiedzimy Afrykę, Alaskę, obie Ameryki Amazonię i inne rejony świata.

Copyright © ITV Global

 

Cykl: Lato: czas na safari!
Codziennie w dni powszednie w sierpniu

Zapraszamy na letnie safari — podziwiajmy razem cuda Afryki, najdzikszego i niezwykle pięknego kontynentu. W programie „Nocni łowcy Afryki” poznamy zwyczaje najbardziej skrytych afrykańskich zwierząt. Film „Pawiany: dzika rodzinka” to opowieść o niezwykłej grupie małp; z kolei seria „Afryka: życie na gorąco” pomoże nam zrozumieć, jak zwierzęta Afryki znoszą największe upały. Zobaczymy wielkie bitwy między lwami a hienami, odwiedzimy hipnotyzująco piękne tereny rezerwatu Maasai Mara i zachwycimy się cudami Madagaskaru. Od słynnej „Rezydencji surykatek” po spotkanie z szympansami w ośrodku założonym przez dr Jane Goodall: przygotujmy się na zapierające dech w piersi spotkania z prawdziwymi wojownikami natury. Będziemy towarzyszyć antylopom gnu i likaonom, spotkamy największe i najmniejsze stworzenia Afryki, zachwycimy się najpiękniejszymi krajobrazami. Kanał Polsat Viasat Nature zaprasza na bliskie spotkania z dziką przyrodą!

Copyright © ZDF

Zobacz inne aktualności:

22-12-2022

Wrzesień na kanałach Disney & Fox & National Geographic

DISNEY CHANNEL„TAFFY”PREMIERA: poniedziałek 11 września o 14:30 PREMIEROWE ODCINKI: od poniedziałku do piątku o godz. 14:30 To już drugi sezon z przygodami Taffy’ego. Kim jest Taffy? Szopem? Kotem? I tym, i tym! Taffy jest szopem, który udaje kota, aby wieść wygodne życie u boku uroczej staruszki […]

Zobacz

22-12-2022

Walka o finał żużlowej PGE Ekstraligi oraz wyścig 6 Hours of Fuji na żywo w ELEVEN SPORTS

Głównym wydarzeniem najbliższego weekendu w ELEVEN SPORTS będzie transmisja rewanżowego meczu półfinałowego żużlowej PGE Ekstraligi, w którym PLATINUM MOTOR Lublin zmierzy się z TAURON WŁÓKNIARZEM Częstochowa. Po pierwszym spotkaniu bliżej awansu są lubelskie Koziołki, ale nic nie jest ostatecznie przesądzone. Bardzo ciekawie zapowiada się również […]

Zobacz

22-12-2022

Współczesny antysemityzm – dokument „David Baddiel: Żydzi się nie liczą” od 6 września w BBC Brit

David Baddiel, znany satyryk i autor wielu powieści, twierdzi, że przejawy antysemityzmu są obecnie traktowane mniej poważnie niż formy dyskryminacji innych mniejszości. W dokumencie będącym rozszerzeniem jego książki o tym samym tytule prowadzi polemikę na temat współczesnej dyskryminacji społeczności żydowskiej. David Baddiel dał się poznać […]

Zobacz
Generated by Feedzy