Aktualności

Premiera serialu „Zaginiony symbol” na podstawie powieści Dana Browna już w środę o 22:00 w AXN

09-05-2023

Król kryminalnych zagadek
Premiera serialu „Zaginiony symbol ” na podstawie powieści Dana Browna już w środę o 22:00 w AXN

Tylko jedna jego książka, „Kod Leonarda da Vinci”, sprzedała się w rekordowym nakładzie 81 mln egzemplarzy. Za prawo do jej ekranizacji, autor otrzymał 6 mln. dol. Film o tym samym tytule, zarobił niemal 800 mln. dol. Dan Brown znalazł złoty środek na tworzenie trzymających w napięciu kryminałów. Teraz przyszedł czas na serial Zaginiony Symbol, na podstawie jego kolejnej powieści.

Protestujące zakonnice na planach filmowych. Palenie powieści we Włoszech, na znak protestu wejścia do kin ekranizacji „Kodu Leonarda da Vinci”. Kościół rzymsko-katolicki skrytykował książkę jako antykatolicką powieść. Hierarchowie uznali, że Brown przedstawił historię Kościoła i doktryny chrześcijańskiej w sposób kłamliwy, który rodzi groźne konsekwencje. Opactwo Westminsterskie odmówiło ekipie filmowej i nie zgodziło się na zdjęcia wewnątrz świątyni, w której są koronowani królowie Wielkiej Brytanii. Jako powód odmowy kręcenia tam scen do filmu z Tomem Hanksem podano, że książka oparta jest na nieprawdziwych przesłankach z teologicznego punktu widzenia. Podczas festiwalu w Cannes, który otwierał ten film, jego producent Brian Grazer, odwołał niemal trzydzieści wywiadów. W ten sposób chciał zminimalizować kontrowersje w Europie, jakie powstały wokół tego obrazu.

Wszystko to jednak tylko pomogło w promocji filmu i samej powieści. Wszyscy chcieli sami przekonać się o co jest cała awantura. Film stał się drugą, najbardziej kasową produkcją na świecie w 2006 r. Natomiast powieść Browna była na liście bestsellerów „The New York Timesa” przez rekordowe 144 tygodnie, 54 na miejscu pierwszym. Przetłumaczono ją na 51 języków. W pierwszym tygodniu po premierze w samych Stanach sprzedano ją w nakładzie 3 mln. egzemplarzy. Sam Brown stał się jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie według magazynu „TIME”

W „Zaginionym Symbolu” król thrillerów zajął się odkrywaniem tajemnic Zakonu Wolnych Mularzy, czyli masonerii, tajnego stowarzyszenia działającego w Waszyngtonie. Młody Robert Langdon, światowej sławy specjalista od symboli, rozwiązuje tajemnicę zawartą w piramidzie masońskiej. To znany na całym świecie symbol, pieczęć Stanów Zjednoczonych. Umieszczona jest nawet na amerykańskiej jednodolarówce.

Langdon jedzie do Waszyngtonu na prośbę przyjaciela, mentora, masona Petera Solomona. Zaproszenie okazuje się pułapką. Na odnalezionej, odciętej dłoni Solomona, są wytatuowane symbole i masoński pierścień. Langdon chce uratować przyjaciela. Zostaje zmuszony odnaleźć starożytny portal w mieście. Zaszyfrowane wskazówki znajdują się w różnych miejscach i przedmiotach na terenie metropolii. Rozwiązanie tej zagadki doprowadzi naukowca do miejsca, które tajne stowarzyszenie chciałoby ukryć przed światem.

Los Angeles Times tak pisał o powieści Browna: – „Zaginiony Symbol” już jest. I nie trzeba być masonem, żeby się nim cieszyć. Ekscytujące i zabawne, jak jazda na roller coasterze. The New York Times podobnie: – Książka wypełniona kodami i wskazówkami jest pełna egzotyki, niesamowitych obrazów i nieustannego pędu, który sprawia, że „The Lost Symbol” nie można odłożyć. Kolejna, wspaniała historia. Teraz przyszedł czas na serialową ekranizację, której premiera już w środę 10 maja o 22:00 w AXN.

Zobacz inne aktualności:

22-12-2022

Ważne mecze z udziałem Polaków w Hiszpanii, Włoszech i Francji wydarzeniami weekendu w ELEVEN SPORTS

W najbliższy weekend ELEVEN SPORTS pokaże wyjazdowy mecz FC Barcelony Roberta Lewandowskiego z Celtą Vigo. Jego stawką dla gości są cenne punkty w walce o czołowe lokaty, a dla gospodarzy o utrzymanie w LALIGA EA SPORTS. Dla fanów ligi włoskiej zaplanowano między innymi transmisje spotkań […]

Zobacz

22-12-2022

Mecz na szczycie ligi hiszpańskiej oraz starcie AS Romy z Interem Mediolan w Eleven Sports

 MECZ NA SZCZYCIE LIGI HISZPAŃSKIEJ ORAZ STARCIE AS ROMY Z INTEREM MEDIOLAN GŁÓWNYMI WYDARZENIAMI WEEKENDU W ELEVEN SPORTS W najbliższy weekend ELEVEN SPORTS pokaże hit LALIGA EA SPORTS, w którym prowadzący w tabeli Real Madryt zmierzy się z drugą Gironą FC. Spotkanie z udziałem takich […]

Zobacz

22-12-2022

Polski serial szpiegowski na światowym poziomie

POLSKI SERIAL SZPIEGOWSKI NA ŚWIATOWYM POZIOMIE „NIELEGALNI” JUŻ NA ANTENIE KINO TV Warszawa, Mińsk, Sztokholm i Stambuł stanowią tło „Nielegalnych”, czyli pełnego tajemnic i zwrotów akcji serialu szpiegowskiego z prawdziwego zdarzenia. Czy agentom polskiego wywiadu uda się powstrzymać zamach terrorystyczny w Europie? Serial produkcji CANAL+ już […]

Zobacz
Generated by Feedzy